اخبار مالیاتی

۲۴ فروردین ماه، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان ۱۴۰۰

مالیات چیست

۲۴ فروردین ماه، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان ۱۴۰۰

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمد تقی پاکدامن، اظهار داشت: باتوجه به مصادف بودن مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره چهارم (فصل زمستان) سال 1400 با تعطیلات نوروز و همچنین با توجه به درخواست های مودیان محترم مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده و به منظور تکریم مودیان گرامی و فراهم نمودن زمینه اجرای تکالیف قانونی برای آنان، بنا به اختیار حاصل از قانون و مقررات مالیات بر ارزش افزوده، مودیان محترم می توانند اظهارنامه فصل زمستان 1400 خود را حداکثر تا تاریخ 24 فروردین تسلیم نمایند.

وی افزود: ادارات کل امور مالیاتی موظفند در مورد مودیان مالیاتی که اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده مربوط به دوره چهارم مالیاتی (فصل زمستان) سال 1400 را تا پایان روز چهارشنبه مورخ 24 فروردین ماه 1401 تسلیم نمایند، امکان برخورداری از 100 درصد بخشودگی جرایم عدم تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر برای دوره مزبور و همچنین جریمه تاخیر در مدت یاد شده را در صورت درخواست کتبی برای مودیان فوق الذکر فراهم نمایند.

پاکدامن خاطرنشان کرد: مودیان مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده با توجه به اجرای قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده از تاریخ سیزدهم دیماه 1400 و تغییرات صورت پذیرفته در فرآیند ارائه اظهارنامه، لازم است از این دوره (زمستان 1400)، مالیات و عوارض متعلقه را صرفاً بصورت تجمیعی و در قالب یک صورتحساب درج نموده و ترتیبات پرداخت آنرا فراهم نمایند.

***

امیدواریم این مقاله از سایت امیدان تکس برای شما مفید و کاربردی باشید.

نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید. همچنین هر گونه سوالی که دارید در بخش تماس با ما از مشاورین ما بپرسید. همکاران ما در کنار شما هستند تا مسائل مالیاتی خود را حل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *